Eaton 93PM ve 93PM G2: 30–400 kW üç fazlı UPS
Eaton 93PM, 30–400 kW aralığını kapsayan trafosuz üç fazlı bir kesintisiz güç kaynağıdır; G2 nesli aynı platformu sürdürür. Modüler uç cihazların bir sınıf üstünde, megavat gövdelerin bir sınıf altındadır ve kurumsal veri salonlarının fiilen bulunduğu bant burasıdır. Yük kesinleşmişse ve oda kademeli büyümeden çok yoğunluk istiyorsa bu aileyi teklif ediyoruz.


Teknik özellikler
| Model kodu | Güç | Giriş / çıkış gerilimi | Faz | Topoloji | Verim | Ölçü G×D×Y (mm) | Ağırlık | Paralel / yedeklilik | Akü tipi |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 93PM-30(50)-BB | 30 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 890 kg (aküyle) | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-40(50)-BB | 40 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 890 kg (aküyle) | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-50(50)-BB | 50 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 890 kg (aküyle) | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-50(100)-N+1 | 50 kW N+1 | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 338 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-80(100) | 80 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 338 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-100(100) | 100 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 338 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-100(150)-N+1 | 100 kW N+1 | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 438 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-120(150) | 120 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 438 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-150(150) | 150 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 560 × 914 × 1876 | 438 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-150(200)-N+1 | 150 kW N+1 | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 760 × 914 × 1876 | 556 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-160(200) | 160 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 760 × 914 × 1876 | 556 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
| 93PM-200(200) | 200 kW | 220/380, 230/400, 240/415 V, 50/60 Hz | Üç faz + N + PE | Çift dönüşüm, trafosuz IGBT/PWM | %97’ye kadar çift dönüşüm; >%99 Energy Saver System | 760 × 914 × 1876 | 556 kg | HotSync kablosuz paralel; çerçeve içi N+1 yedeklilik | VRLA (ABM veya float şarj) |
Akü düzeni ve çalışma süresi
93PM, 36 adet 12 V bloktan kurulan 432 V veya 40 bloktan kurulan 480 V VRLA akü dizisiyle çalışır. Eaton, farklı gerilimdeki dizilerin paralellenmemesi gerektiğini açıkça yazar; yani bu karar bir kez verilir ve sonraki bütün genişlemeleri bağlar. Şarj akımını akü değil, gövde belirler. Datasheet 30-50 kW gövdesi için 22 A, 80-100 kW için 44 A, 120-150 kW için 66 A ve 160-200 kW için 88 A veriyor. Bu rakam, uzun bir kesintiden sonra ne kadar çabuk yeniden korunduğunuzu belirler ve tek uzun kesinti yerine tekrarlayan kısa kesinti yaşayan sahalarda bakılması gereken sayı budur. Şarj, ABM yönetimiyle veya klasik float rejimiyle yapılır; sıcaklık kompanzasyonu varsayılan değil, opsiyondur. İstediğiniz çalışma süresini ve sahada jeneratör olup olmadığını bize iletin. Jeneratörlü bir sahada genellikle dakikalar yeterlidir; jeneratörsüz bir saha bambaşka bir akü planı ister.
Değerlerin kaynağı: Eaton 93PM UPS 30-200 kW datasheet (93PM01DAT Rev F) + 30-50 kW datasheet (Rev C). Aile 30 kW ile 400 kW arasında sunulur; yukarıdaki satırlar elimizdeki datasheet’lerde yayımlanan değerlerdir. Kısa çizgi, üreticinin o değeri yayımlamadığı anlamına gelir; tahminle doldurmuyoruz. Sözleşmeye yazılmadan önce her rakamı üreticinin güncel belgesiyle doğrulayın.
Bu ailede teklif verdiğimiz referanslar 93PM-30(50)-BB, 93PM-40(50)-BB, 93PM-50(50)-BB, 93PM-50(100)-N+1, 93PM-80(100), 93PM-100(100), 93PM-100(150)-N+1, 93PM-120(150), 93PM-150(150), 93PM-150(200)-N+1, 93PM-160(200) ve 93PM-200(200). Elinizde referans varsa onu, yoksa kW cinsinden yükü ve istediğiniz çalışma süresini iletin; temin durumunu ve teslim süresini teyit edelim.
Hangisini seçmeli?
30–400 kW bilinçli bir banttır
30 kW’ın altında cihaz oda için büyük kalır ve kW başına fiyat aleyhinize çalışır. 400 kW’ın üstünde genellikle başka bir ürün ailesine ve başka bir pano konuşmasına geçilir. Bandın içinde 93PM özelliklerine göre değil, kapladığı alana ve verime göre seçilir; çünkü kapasiteler arasında özellik seti değişmez.
Trafosuz olması datasheet’i değil odayı ilgilendirir
Trafosuz tasarım, eşdeğer trafolu bir UPS’e göre daha hafif ve fiziksel olarak daha küçüktür; bu da döşemenin taşıyacağı yükü ve cihazın odadan aldığı alanı değiştirir. Mevcut bir binaya yapılan yenilemede bu, çoğu zaman verim rakamının önüne geçen belirleyici etkendir. Yerleşim kesinleşmeden önce kendi kapasitenizdeki ağırlık ve alan bilgisini isteyin.
Boyutlandırırken soracaklarımız
Sürekli yükü kW olarak, üç yıllık büyüme beklentisini, hedef çalışma süresini ve sahada jeneratör olup olmadığını. Kapasiteler 30, 50, 80, 100, 150, 200, 250, 300 ve 400 kW olarak ayrık basamaklardır; gerçek yükü bilmek bir üst basamağa para ödemenizi engeller.
Paralel çalışma ve gelecekteki kapasite
Bu ailedeki cihazlar paralellenebilir ve bu iki farklı şey verir: daha fazla kapasite ya da aynı kapasitenin yedekli hâli. İkisi aynı satın alma değildir, aynı fiyat da değildir. Hangisini aldığınıza tek hat şeması çizilmeden karar verin; bitmiş bir panoya sonradan paralel düzen eklemek pahalıya mal olur.
Harmonikler ve üstteki besleme
Trafosuz bir UPS, giriş beslemesine belirli bir yük olarak görünür; zayıf ya da jeneratörle beslenen bir kaynakta giriş akımı bozulması önem kazanır. Saha uzun süre jeneratörle çalışıyorsa jeneratör boyutlandırmasını yalnızca yüke göre değil UPS girişine göre teyit edin.
Teklif Alın
Yükü kW olarak, istediğiniz çalışma süresini ve teslim ülkesini yazın. Fiyatlı teklif 48 saat içinde döner; ödünleşimi görebilmeniz için genellikle ikinci bir seçenekle birlikte.
